III. „Trombita szól, dob pereg…” Rézfúvós Verseny – Demecser

2014. április 12-én a DOC Középiskola és Általános Iskola Demecseri Általános Iskolája, Alapfokú Művészeti Iskolája Pál Gyula Művészeti Iskola rendezte meg a III. „Trombita szól, dob pereg…” Rézfúvós Versenyt. A verseny négy korcsoportban öt hangszeren került megrendezésre (trombita, kürt, tenorkürt-baritonkürt, harsona, tuba). A versenyen résztvevő növendékeknek két darabot kellett előadniuk kotta nélkül, egy kötelező és egy szabadon választott művet. A versenyen összesen 130 egyéni versenyző mérette meg magát három helyszínen. A verseny összekapcsolódott az V. Demecseri Fúvószenekari Találkozó és Minősítő programjaival is, ezért még 14 zenekar is részt vett ezen az igen csak nagyszabású rendezvényen. Iskolánk hét szólista versenyzővel képviseltette magát.

Lajter Dávid az első korcsoportban remekelt.

Az első korcsoportban Lajter Dávid tenorkürtön arany minősítést ért el, tanára: Nagy Sándor.

A trombitások: Tar István Dávid, Dobi Mónika, Radócz Zsombor

Az első korcsoportban Radócz Zsombor trombitán arany minősítést ért el, tanára: Kun Katalin.

Az első korcsoportban Dobi Mónika trombitán ezüst minősítést ért el, tanára: Kun Katalin.

A második korcsoportban Tar István Dávid trombitán ezüst minősítést ért el, tanára: Kun Katalin.

Dézsi Boglárka előadása aranyat ért.

A második korcsoportban Dézsi Boglárka tenorkürtön arany minősítést ért el, tanára: Vargáné Koroknai Vera.

Péterszegi Balázs próbálja megfejteni a zsűri gondolatait játék közben.

A második korcsoportban Péterszegi Balázs tenorkürtön arany minősítést ért el, tanára: Nagy Sándor.

Dézsi Benedek a III. korcsoport ezüstös versenyzője.

A harmadik korcsoportban Dézsi Benedek tenorkürtön ezüst minősítést ért el, tanára: Kun Katalin.

További képek  letölthetők a galériából.